KORONAVIRUSI/ Instrumentisti i Bon Jovi me COVID-19, thirrje qytetarëve: Mos kini frikë! Është grip dhe jo murtajë – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ Instrumentisti i Bon Jovi me COVID-19, thirrje qytetarëve: Mos kini frikë! Është grip dhe jo murtajë

KORONAVIRUSI/ Instrumentisti i Bon Jovi me COVID-19, thirrje qytetarëve: Mos kini frikë! Është grip dhe jo murtajë

David Bryan, tastjeristi i Bon Jovi, është testuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e dha vetë instrumentisti katë të shtunë përmes një postimi në Instagram.

“Unë kam qenë e sëmurë për një javë, po po ndihem më mirë ditë pas dite. Ju lutem mos kini frikë! Është grip, jo murtajë”.

Bryan tha se ai “është ka kaluar një javë në karantinë dhe pritet të vijoj po ashtu i izoluar edhe për një javë tjetër. Dhe kur të ndihem më mirë do të testohem përsëri për t’u siguruar që jam i lirë nga ky virus i keq. Ju lutemi ndihmoni njëri-tjetrin që të përfundojnë së shpejti … me ndihmën e çdo amerikani!! ”

Bryan është gjithashtu një kompozitor dhe tekstshkrues i nderuar me një çmim Tony Award.

Ai nuk është i pari i famshëm që njofton se është pozitiv me koronavirus. Të tjerët përfshijnë Tom Hanks, Idris Elba, Andy Cohen dhe disa lojtarë të NBA.