KORONAVIRUSI/ VIP-at shqiptarë vendosin maska mbrojtëse dhe japin mesazhe – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ VIP-at shqiptarë vendosin maska mbrojtëse dhe japin mesazhe

KORONAVIRUSI/ VIP-at shqiptarë vendosin maska mbrojtëse dhe japin mesazhe

Muaji mars i mblodhi të gjithë nëpër shtëpitë e tyre e pranë familjes. Koronavirusi është bërë shkak për një gjendje të shqetësuar në gjithë botën, e vetmja gjë që mund ta luftojë deri tani është vetë-karantinimi dhe ruajtja e higjenës.

Qëndroni në shtëpi, lani duart dhe mos dilni pa një maskë mbrojtëse janë disa nga këshillat që jepen për shmangien e këtij virusi. Mirëpo për të mos qenë dhe aq të mërzitshme, të njohurit shqiptarë me kreativitetin e tyre i kanë dhënë dhe pak argëtim kësaj periudhe të vështirë. Pasi kanë publikuar mesazhet sensibilizuese, videot qesharake për larjen e duarve, kanë pozuar dhe me maskë, të cilën po e bëjnë modë tashmë.

Më poshtë do të shihni disa nga të njohurit shqiptarë që kanë shpërndarë foto me maskën mbrojtëse. Vëje dhe ti maskën, bëje një foto dhe ndaje atë me miqtë e tu… /ALPEgossip.al

View this post on Instagram

E KOM DIT , Jom i pari qe e kom mdu Masken 🤔

A post shared by FERO (@ferofera) on

View this post on Instagram

@renuarlocaj

A post shared by ADROLA DUSHI (@adroladushi) on

View this post on Instagram

A po tutni ? 🦠😷😂 #covid19

A post shared by Capital T (@truekapo) on