KOSOVA BËHET ME USHTRI/ Këto janë personazhet SHQIPTARË që iu bë "zemra mal" (FOTO) - AlpeGossip
KOSOVA BËHET ME USHTRI/ Këto janë personazhet SHQIPTARË që iu bë “zemra mal” (FOTO)

KOSOVA BËHET ME USHTRI/ Këto janë personazhet SHQIPTARË që iu bë “zemra mal” (FOTO)

14 dhjetori është një nga ditët historike të Kosovës pasi kuvendi miratoi krijimin e ushtrisë.

E sigurisht jo vetëm për shtetin si dhe benefitet e vendit por edhe për qytetarët kjo ngjarje ka një rëndësi të jashtëzakonshme.

Në këtë ditë artistë e figura të rëndësishme të ekranit nuk kanë nguruar aspak që të shprehin lumturinë e tyre në rrjete sociale duke uruar Kosovën për ushtrinë e re.

AlpeNews.al ju njeh me disa prej tyre që iu bë “zemra mal” në këtë ditë historike:

Leonora Jakupi 

Ylli Limani

Agon Amiga

Capital T

Lorik Cana

Mc Kresha

Turjan Hysko

Stresi

Babe Gee

Getoar Selimi

Julian Deda

Përgatiti: AlpeNews.al