KUJT I NGJAN MË SHUMË? Albani sapo na tregoi portretin e Duamit dhe na shkriu zemrat! (FOTO) – AlpeGossip
KUJT I NGJAN MË SHUMË? Albani sapo na tregoi portretin e Duamit dhe na shkriu zemrat! (FOTO)

KUJT I NGJAN MË SHUMË? Albani sapo na tregoi portretin e Duamit dhe na shkriu zemrat! (FOTO)

Më 14 janar të këtij viti një nga çiftet më të dashura të publikut shqiptar, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani u bënë prindër për herë të dytë.

View this post on Instagram

Mire se erdhe ne jete Duam. Ne do te duam deri sa fryme me te mos kemi. Ashtu si e do natyra diellin e si e duan yjet qiellin. Gjithmone me shume se dje e me pak se neser. Ndoshta nuk te falim dot nje kurore por ti do jesh perjetesisht Princi jone Duam. Do bejme gjithcka qe eshte ne doren tone qe ti te rritesh me shendet, qe ti te rritesh me dinjitet. Te perqafosh te miren dhe te luftosh padrejtesite. Te jesh tolerant, i duruar por i guximshem dhe i vendosur kur duhet. Te dish nga ke ardhur dhe ku do te shkosh. Te jesh vetvetja dhe gjithmone krenar per veten. Te duash e te te duan. Eshte detyrim moral ndaj jush qe na keni dhuruar dashuri e keni qene pjese e gezimeve dhe hidherimeve tona te ndajme arsyen pse zgjodhem kete emer edhe pse mund ta imagjinoni. Duam (pervec se nje fjale e embel, e paster dhe kuptimplot shqipe) vjen nga emri i kenges me te cilen ne kurorezuam martesen tone para pak muajsh, dite e cila perkon me momentin e paharrueshem kur zbuluam qe Duam-i kishte nisur rrugen e tij per te ardhur ne jete. Ishim duke xhiruar klipin dhe duke e kenduar cdo dite ate kenge ndaj e kemi ndjere gjithmone shume edhe si kengen e tij. DU-AM-ELI, edhe inicialet e emrave tane si prinder jane aty ne mes si nje shtylle ku Duam-i dhe motra e tij Ameli mund te mbeshteten gjithmone. Mire se vjen ne familje biri jone. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Te DUAM. ❤️❤️❤️❤️

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Miriam solli në jetë një djalë, të cilin e pagëzuan me emrin Duam, emër që vjen nga kënga me të cilën çifti kurorëzoi martesën e tyre, si dhe marrjen e lajmit se do bëheshin me një fëmijë tjetër.

Përgjatë këtyre muajve dy këngëtarët na kanë ëmbëlsuar herë pas here ditën me foto e video të Amelit, vajzës së madhe, dhe Duamit.

Mirëpo, pak minuta më parë Albani ka shpërndarë në Instagram një foto ku ka zbuluar për herë të parë portretin e Duamit.

Ai ka pozuar së bashku me mami Miriamin dhe Amelin, teksa krahas fotos autori i hitit “Stoli i trëndafilave” ka shkruar: “Pasuria ime”.

View this post on Instagram

Pasuria ime 😍

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Si mendoni me kë ngjan më shumë Duami i vogël, me mami Miriamin apo me babi Albanin?