“Kur pasioni të mban gjallë”/ Clint Eastwood i rikthehet aktrimit në moshën 88-vjeçare (FOTO) – AlpeGossip
“Kur pasioni të mban gjallë”/ Clint Eastwood i rikthehet aktrimit në moshën 88-vjeçare (FOTO)

“Kur pasioni të mban gjallë”/ Clint Eastwood i rikthehet aktrimit në moshën 88-vjeçare (FOTO)

Aktori i famshëm Clint Eastwood iu është rikthyer aktrimit pas 6 vitesh.

Vetëm 88-vjeç, Clint ka vendosur që të marr një rol në filmin ku është vetë producent ‘The Mule’.

Kjo është hera e parë që aktori merr një rol që nga filmi ‘Trouble ëith the Curve’ i vitit 2012.

Eastëood do të luajë rolin kryesor me Bradley Cooper.

Historia, e cila është e frymëzuar nga përvojat e jetës reale të Leo Sharp, fokusohet tek personazho Earl Stone, që do të luhet nga Eastëood.

Kur mbush të 80-tat, ai e gjen veten të izoluar dhe përballet me largimin nga biznesi i tij. Kur i ofrohet një vend pune si shofer makine, ai e pranon por shumë shpejt zbulon se po punon si një ndërmjetës droge për një kartelë meksikane.

Por bie në ‘radarin’ e një agjenti të fortë si DEA