KUSH ISHTE VESHUR MË BUKUR? Dua Lipa dhe Bebe Rexha ecin në tapetin e kuq të “MTV EMA” – AlpeGossip
KUSH ISHTE VESHUR MË BUKUR? Dua Lipa dhe Bebe Rexha ecin në tapetin e kuq të “MTV EMA”

KUSH ISHTE VESHUR MË BUKUR? Dua Lipa dhe Bebe Rexha ecin në tapetin e kuq të “MTV EMA”

Mbrëmjen e kësaj të diele në Bilbao të Spanjës po mbahet një nga eventet më të rëndësishme të muzikës “MTV EMA”.

Të pranishme janë edhe dy këngëtaret e njohura shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, të cilat kanë edhe një arsye më shumë pse ndodhen atje.

Bebe Rexha është nominuar këtë vit në kategorinë “Kënga më e mirë e vitit”, për këngën e saj “Meant to be”, në bashkëpunim me grupin Florida Georgia Line.

Këngëtarja shqiptare se është gati për të kënduar ‘live’ para shikuesve të të gjithë Evropës.

Ajo u shfaq në tapetin e kuq me një paraqitje nga Moschino, fustan të mbuluar me temina metalizato dhe çizme të gjata të zeza.

Ndërsa Dua në MTV EMA 2018 është dominuar për çmimet: “Artistja më e mirë e vitit”, “Këngëtarja më e mirë e vitit në zhanrin Pop”, “Artistja më e mirë brtanike/irlandeze” dhe “Paraqitja më e mirë e vitit”.

Ndryshe nga Bebe Rexha, Dua e cila kishte zgjedhur një fustan të zi me lule ciklamine, nuk është në listën e performuesëve.