LA SHQIPËRINË PËR MILANON/ Ish velina e Fiks Fare po bën jetë si në përralla – AlpeGossip
LA SHQIPËRINË PËR MILANON/ Ish velina e Fiks Fare po bën jetë si në përralla

LA SHQIPËRINË PËR MILANON/ Ish velina e Fiks Fare po bën jetë si në përralla

Ish-velinës së “Fiks Fare”, Anisa Mukajt i ka ndryshuar jeta qëkur la Shqipërinë vitin e kaluar dhe nisi një karrierë të re si modele jashtë vendit.

Anisa tregoi për “Panorama plus” se vetëm për dy javë arriti të nënshkruante një kontratë 2-vjeçare me një nga agjencitë më të mëdha dhe më të suksesshme në Milano.

Pas disa kohësh, modelja deklaroi se është shpërngulur në Turqi, pasi karriera e saj si modele varet nga agjencitë që arrin të lidhë kontratën.

“Pagesat janë normale, jo të mëdha, pasi janë punë ditore ose disa ditore”, u shpreh Anisa, megjithatë të mjaftueshme për të bërë një jetë të bukur.