Lidhjet homoseksuale/ Gazetarja shqiptare pagëzohet me titullin “Zana e Gay-ve” (FOTO) – AlpeGossip
Lidhjet homoseksuale/ Gazetarja shqiptare pagëzohet me titullin “Zana e Gay-ve” (FOTO)

Lidhjet homoseksuale/ Gazetarja shqiptare pagëzohet me titullin “Zana e Gay-ve” (FOTO)

Martesa e moderatorit shqiptar Mishel Rrena me një mashkull në Angli, u rikthye në qëndër të vëmendjes në emisionin “Rudina”, në televizionin “Klan”.

E ftuar në emision, gazetarja Desara Karaiska u shpreh se vlerëson shumë kurajon e djalit për zgjedhjen e tij personale si dhe familjen që e ka përkrahur. Dasara pranoi se ka shumë miq që janë gay, madje e kanë pagëzuar si “Zana e Gay-ve”. Gjithesi, ajo nuk la pa nënvizuar faktin se nuk mbështet adoptimin e fëmijëve nga këto çifte.

“Kam shumë miq që janë gay! Jo edhe aq shumë mikesha që janë lezbike. Nuk i kam mirë marrëdhëniet me të. Madje më kanë pagëzuar edhe si ‘Zana e Gay-ve’” – tregoi Dasara Karaiskave.