Luana bën bamirësi: Më kujtuan historinë e familjes sime (FOTO) – AlpeGossip
Luana bën bamirësi: Më kujtuan historinë e familjes sime (FOTO)

Luana bën bamirësi: Më kujtuan historinë e familjes sime (FOTO)

Moderatorja seksi e ekranit, Luana Vjollca, është një prej femrave më të komentuara të showbizit shqiptar. Format e saj bombastike tërheqin vëmendjen e të gjithëve dhe fotot e saj marrin qindra pëlqime e komente nga fansat.

Në foton e fundit të publikuar në Instagram, moderatorja shfaqet krah një familjeje të varfër në Ferizaj, të cilët kishte shkuar ti ndihmonte në natën e parë të muajit të Ramazanit.

Ajo shkruan se kishte vendosur ta festonte këtë natë me ta, pasi i kishin kujtuar historinë e familjes së saj.

“Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova dhe @gentoska, ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!!”- shkruan Luana në postimin e saj.

“Ishte shume pak ajo çfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT!Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME.
Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!”- e mbyll shkrimin moderatorja, duke i prekur të gjithë me bamirësinë që bëri për ta.

Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova dhe @gentoska ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!! Ishte shume pak ajo cfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT!Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME. Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on