LUM KOMENTESH NEGATIVE/ Arbana “po përdor” një të abuzuar për emisionin, reagon moderatorja – AlpeGossip
LUM KOMENTESH NEGATIVE/ Arbana “po përdor” një të abuzuar për emisionin, reagon moderatorja

LUM KOMENTESH NEGATIVE/ Arbana “po përdor” një të abuzuar për emisionin, reagon moderatorja

Ndërsa historia e 15-vjeçares së abuzuar ka tronditur mbarë opinionin dhe ndërsa medias i bëhet thirrje që të mos keqpërdorë historinë e saj për klikime dhe lexues, moderatorja Arbana Osmani njoftoi se një vajzë me të cilën është abuzuar kur ishte e mitur do të rrëfehet në emisionin e saj.

“Të shtunën, më 6 qershor tek “Dua të të bëj të lumtur” një vajzë rrëfen për herë të parë në një studio televizive se si është abuzuar që në moshë 12-vjeçare nga roja i jetimores së Shkodrës dhe pasi e ka denoncuar në polici, ky i fundit ka abuzuar me të”, shkruhej në postimin e moderatores.

Arbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest i

Ky postim nxiti mjaft reagime në rrjetet sociale, të cilët e argumentuan këtë vendim si një rast shfrytëzimi për më shumë shikueshmëri, për më shumë sponsorëve dhe si një abuzim të dytë që i bëhet të lënduarave.

Ja disa nga komentet:

Arbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest iArbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest iArbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest iArbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest iArbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest iArbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest i

Pas reagimeve të shumta, moderatorja vendosi të reagonte me një Insta Story, ku shkruan se vajza në fjalë sot është 27 vjeçe, dhe jo 12 siç u kuptua.

Ndërsa më tej shkruan se do të dalë me zë e figurë pasi kjo ishte zgjedhja e saj.

Arbana po përdor një të abuzuar për emisionin, gjest i