“LUM KRITIKASH”/ Nga Ronela Hajati tek Tuna. Ja videoklipet që “irrituan” fansat – AlpeGossip
“LUM KRITIKASH”/ Nga Ronela Hajati tek Tuna. Ja videoklipet që “irrituan” fansat

“LUM KRITIKASH”/ Nga Ronela Hajati tek Tuna. Ja videoklipet që “irrituan” fansat

Me kalimin e viteve mënyra e të bërit muzikë ka ndryshuar madje shumë rëndësi i jepet edhe shoqërimit  me videoklip.

Gjithnjë mënyra më e mirë e të kuptuarit të diçkaje është mirë të shoqërohet me pamje vizive pasi bëhet lidhja e fjalëve me to dhe në këtë mënyrë përcillet më mirë. Kështu ka ndodhur dhe me muzikën. Shoqërimi i saj me pamje bën që ajo të vijë ndryshe të ata e pëlqejnë çka e shton akoma më shumë interesin.

Por mesa duket një pjesë e mirë e këngëtarëve abuzojnë më këtë fakt duke e përdorur sipas “interesit” të tyre. Kështu këngëtaret femra i përdorin ato për të reklamuar fizikun e tyre çka tërheq akoma më shumë vëmendje. Por kjo përveç një pjese të vogël meshkujsh pritet keq dhe këngëtaret në fjalë kritikohen shpesh për  zhveshjen e tepërt apo skenat me pullë të kuqe që realizojnë.

AlpeNews.al iu sjell artistët të cilët janë kritikuar më së shumti nga fansat për klipet me skena jo të përshtatshme.

Ronela Hajati

Enca 

Fjolla Morina 

Tuna 

Nora Istrefi

Lindita Halimi

Xhesika Ndoj dhe Kallashi