MALUMA NË TIRANË/ Zbulohet data që do të mbahet koncerti – AlpeGossip
MALUMA NË TIRANË/ Zbulohet data që do të mbahet koncerti

MALUMA NË TIRANË/ Zbulohet data që do të mbahet koncerti

Prej disa ditësh ka bërë namin në media lajmi se Maluma do të  vijë për herë të parë në Shqipëri dhe do të mbajë një koncert në Tiranë. Lajmi është mëse i vërtetë pasi në sajtin e këngëtarit latin janë publikuar datat e turit botëror, mes tyre ndodhet edhe Tirana.

Maluma do e mbajë koncertin në Tiranë më 14 mars në sheshin “Nënë Tereza”, pra në Ditën e Verës.

Maluma do të performojë në koncert disa nga këngët e tij më të njohura që tashmë janë hite botërore.