MBËSHTET JONIDA MALIQIN NË “EUROVISION”/ Fansat i kundërvihen Aulonës: Kjo ka zë por… (FOTO+VIDEO)) – AlpeGossip
MBËSHTET JONIDA MALIQIN NË “EUROVISION”/ Fansat i kundërvihen Aulonës: Kjo ka zë por… (FOTO+VIDEO))

MBËSHTET JONIDA MALIQIN NË “EUROVISION”/ Fansat i kundërvihen Aulonës: Kjo ka zë por… (FOTO+VIDEO))

Jonida Maliqi ka shkaktuar kohët e fundit debat në rrjetet sociale për shkak të një interviste të dhënë në anglisht teksa do përfaqësojë shqipërinë në “Eurovision 2019”.

Pas kësaj interviste, fansat janë ndarë në dy kahe të kundërta: tek ato që e mbështesin dhe vlerësojnë vokalin e saj si dhe tek ata të cilët e kanë fokusuar vëmendjen e tyre tek anglishtja e dështuar e Jonida Maliqit.

Por në mbrotje të saj ka dalë moderatorja e njohur Aulona Musta e cila e konsideron këtë përfaqësim nga ana e Jonidës si ndër më të mirët e bërë ndonjëherë duke i kushtuar gjithashtu disa fjalë si më poshtë këtij debati të ndezur së fundmi:

“Une mendoj se ky i ketij viti eshte nje nga prezantimet me te mira te Shqiperise ne Eurovizion. Per sa kohe nuk je ekspert, qe te besh analiza te detajuara, muzika mbetet ceshtje shijesh dhe per shijet e mia kjo kenge eshte e realizuar me se miri ne cdo komponent.

Mbi te gjitha ajo qe me ka pelqyer shume kete vit eshte P.R i jashtezakonshem qe @jonidamaliqi i ka bere kenges, vetes dhe perfaqesimit, qe nga dita nje, e deri diten e fundit. Gje qe per mendimin tim ka munguar ne shume perfaqesime te meparshme.

Une nuk e di sa vlere kane realisht votat e publikut ne Eurovizion, por kush jeton jashte dhe ka mundesi, le te votoje nr 14 ne numrat perkates! Jonida e meriton te renditet sa me lart ne kete Eurovizion”

View this post on Instagram

Une mendoj se ky i ketij viti eshte nje nga prezantimet me te mira te Shqiperise ne Eurovizion. Per sa kohe nuk je ekspert, qe te besh analiza te detajuara, muzika mbetet ceshtje shijesh dhe per shijet e mia kjo kenge eshte e realizuar me se miri ne cdo komponent. Mbi te gjitha ajo qe me ka pelqyer shume kete vit eshte P.R i jashtezakonshem qe @jonidamaliqi i ka bere kenges, vetes dhe perfaqesimit, qe nga dita nje, e deri diten e fundit. Gje qe per mendimin tim ka munguar ne shume perfaqesime te meparshme. Une nuk e di sa vlere kane realisht votat e publikut ne Eurovizion, por kush jeton jashte dhe ka mundesi, le te votoje nr 14 ne numrat perkates! Jonida e meriton te renditet sa me lart ne kete Eurovizion 😍😍😍

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on

Por fansat i janë kundërvënë menjëherë me komente nga më të ndryshmet. Disa mendonin se ajo duhet të mësonte anglishten e disa të tjerë mendojnë se përfaqësimin më të mirë në “Eurovision” e ka bërë Rona Nishliu.

/AlpeNews.al