Mbyt me duar maminë pas një lidhje të gjatë dashurie/ Burri zbulon të vërtetën – AlpeGossip
Mbyt me duar maminë pas një lidhje të gjatë dashurie/ Burri zbulon të vërtetën

Mbyt me duar maminë pas një lidhje të gjatë dashurie/ Burri zbulon të vërtetën

Një burrë ka pranuar vrasjen e një mamie pas një lidhje të gjatë dashurie midis tyre.

Trupi i Samantha Eastwood, 28 vjeç, u gjet në një varr të cekët në Caverswall, në muajin gusht, rreth tetë ditë pasi ajo u zhduk.

Michael Stirling, 32 vjeç u deklarua fajtor për vrasjen e saj kur u paraqit në gjykatën e Northampton.

Ai u arrestua në paraburgim dhe do të dënohet në Gjykatën Stafford Croën më 3 dhjetor.

Michael tha se vrasja u shkaktuar pas një debati të gjatë që e zemëroi shumë. Sipas tij, debati shkoi në një nivel tjetër dhe i vuri duart në fyt duke i mbyllur gojën e hundën, gjë që solli vdekjen e menjëhershme të mamisë.

Samantha u pa për herë të fundit e veshur me uniformë duke u larguar nga puna në Spitalin Universitar Royal Stoke.

Trupi i saj u zbulua më 5 gusht, i mbështjellë me një mbulesë mbi sytë dhe gojën e saj.

Policia e Staffordshire njoftoi se po kërkohen analiza të mëtejshme për të konfirmuar shkakun e vdekjes.