“ME DY AA TË GDHENDURA TE KËMBËT”/ Olta Gixhari zbulon detajin e veçantë të djalit (FOTO) – AlpeGossip
“ME DY AA TË GDHENDURA TE KËMBËT”/ Olta Gixhari zbulon detajin e veçantë të djalit (FOTO)

“ME DY AA TË GDHENDURA TE KËMBËT”/ Olta Gixhari zbulon detajin e veçantë të djalit (FOTO)

Dy ditë më parë, Olta Gixhari u bë nënë me djalin e saj të vogël, Amar.

Aktorja tregoi mbrëmjen e kaluar domethënien e emrit dhe të gjithë detajet e tjera të lindjes që kishte pasur duke pohuar se ndihej mjaft e lumtur.
Ndërsa pak minuta më parë Olta ka ndarë një foto të këmbëve të vogëlushit ku dallohet shkronja ‘A’.
“Amar me dy A të gdhendura te këmbët”, ka shkruar aktorja duke vënë në dukje këtë detaj mjaft interesant.
Kujtojmë se dje Olta shpjegoi domethënien e emrit e cila vjen nga hebraikja që do të thotë i përjetshëm dhe nga arabishtja do të thotë hënë.