ME KËTO 4 VAJRA ESENCIALE/ Mënyrat më natyrale për të luftuar rrudhat në fytyrë – AlpeGossip
ME KËTO 4 VAJRA ESENCIALE/ Mënyrat më natyrale për të luftuar rrudhat në fytyrë

ME KËTO 4 VAJRA ESENCIALE/ Mënyrat më natyrale për të luftuar rrudhat në fytyrë

Shumë njerëz sot dëshirojnë të duken më të rinj, por me injeksione Botox që kushtojnë $ 350 deri në $ 500 për secilën zonë , sipas “DocShop. Një tjetër opsion përveç Botox-it është duke bërë trajtime të shumta të cilat gjithashtu kushtojnë. Kirurgjia shpesh vjen me grupin e vet të rreziqeve, dhe shumë prej tyre nuk mund ta përballojnë atë çmim. Megjithatë, shumë njerëz duan një mënyrë krejtësisht të natyrshme për të luftuar procesin e plakjes. Këtu vijnë vajra esenciale. Më poshtë janë 10 vajra anti-plakje efektive.

Vaj Livande: është ei mirë për reduktimin e rrudhave dhe Axe rekomandon përzierjen me vajin e temjanit dhe aplikimin e tyre në lëkurë pas një dushi, para shtratit dhe në mëngjes.

Vaj bajame: Teksa plakeni, lëkura  humbet elasticitetin. Për të ndihmuar në rivendosjen e elasticitetit, duhet të aplikohet vaji bajame, i cili është i lartë në vitaminë E dhe vitaminë K.

6. Vaj kokosit: Gjithashtu përmban vitaminë E, vaji i kokosit mund të jetë i dobishëm në shtrirjen e venave dhe parandalimin e celulitit. Medical Neës Sot thekson se ndryshimet e hormoneve tek gratë mund të kontribuojnë në formimin e celulitit, dhe gjithashtu vaji i kokosit forcon lëkurën dhe e mban celulitin të mos formohet.

Vaj argan:  vaji Arganit është i shkëlqyer për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës, duke hequr linjat e bukura dhe rrudhat, dhe duke hidratuas lëkurën për shkak se ai është i përbërë nga acide yndyrore .