Me siguri që nuk i dinit! Këto janë EMRAT e vërtetë të VIP-eve shqiptare! Nga Lori deri tek Poni... (FOTO) - AlpeGossip
Me siguri që nuk i dinit! Këto janë EMRAT e vërtetë të VIP-eve shqiptare! Nga Lori deri tek Poni… (FOTO)

Me siguri që nuk i dinit! Këto janë EMRAT e vërtetë të VIP-eve shqiptare! Nga Lori deri tek Poni… (FOTO)

Të gjithë emrat e artit të VIP-ave i njohim, por shumicës nuk ja dim emrin e vërtetë. Enca sot ka postuar foto të pashaportës së saj së re dhe e vetmja gjë që i dukej ishte emri i saj “Ruensa”.

Një pjesë  e madhe nuk e dinë që emri i këngëtares është Ruensa. Enca nuk është e vetmja. Shumë artistë të tjerë kanë një emër që nuk e përdorin dhe një emër që e njohin të gjithë.

Nëse jeni kuriozë të dini emrat e vërtetë të të famshmeve shqiptare, më poshtë po ju listojmë një pjesë të mirë të tyre./Përgatiti AlpeNews.al

Lori Hoxha- Emri i vërtetë është Lorela Hoxha

Kida- Emri i vërtetë i saj është Orhidea Latifi

Baby G- Emri i vërtetë i saj është Gordana Kingji

Fifi- Emri i vërtetë i saj është Filloreta Raçi

Tuna – Emri i vërtetë i saj është Altuna Sejdi

Maya – Emri i vërtetë i saj është Fatbardha Aliçkaj

Poni – Emri i vërtetë i saj është Shqiponja Karafili

Eleni Foureira – Emri i vërtetë i saj është Entela

Soni Malaj – Emri i vërtetë i saj është Sonja Malaj

Aurela Hoxha – Emri i vërtetë i saj është Eurela Hoxha