Me siguri se keni menduar, zbuloni çfarë e lidh Dafina Zeqiri me Eleni Foureiran (FOTO) – AlpeGossip
Me siguri se keni menduar, zbuloni çfarë e lidh Dafina Zeqiri me Eleni Foureiran (FOTO)

Me siguri se keni menduar, zbuloni çfarë e lidh Dafina Zeqiri me Eleni Foureiran (FOTO)

Eleni Foureira u vlerësua me çmimin e dytë në Festivalin Evropian, dhe ky ishte fillimi i një suksesi të garantuar. Kënga e saj “Fuego” bëri namin duke bërë që Eleni të firmosë një kontratë me labelin e njohur muzikor “Sony”. Pas këtyre arritjeve të mëdha, këngëtarja me origjinë shqiptare që përfaqësoi Qipron në “Eurovision” ka nisur koncertet në vende të ndryshme të Europës dhe ka paraljmëruar për koncerte tjera.

Dafiza Zeqiri është gjithashtu një nga këngëtaret më të mira shqiptare e cila ka nisur karrierën e saj muzikore përtej atlantikut dhe së fundmi pritet të sjellë një projekt të ri. Ashtu siç ka lajmëruar në Instagram, kënga e saj më e re do të quhet “FUEGO”,por nuk ka dhënë detaje të tjera.

Pra të njëjtin titull me atë të Eleni Foureirës, do të ketë të njëjtin sukses vallë? Nuk na mbetet gjë tjetër veçse të presim.