ME VAJ ULLIRI DHE KRIPË DETI/ Ja si të shpëtoni nga dhimbja e kyçeve – AlpeGossip
ME VAJ ULLIRI DHE KRIPË DETI/ Ja si të shpëtoni nga dhimbja e kyçeve

ME VAJ ULLIRI DHE KRIPË DETI/ Ja si të shpëtoni nga dhimbja e kyçeve

Dhimbjet e kockave po kthehen në një problem shëndetësor shumë i përhapur kudo, edhe në Shqipëri. Kjo ndodh edhe sepse njerëzit nuk kanë shumë kohë për aktivitet fizik.

Ja një trajtim kundër dhimbjeve të kyçeve që bazohet në përdorimin e kripës dhe vajit.

Përbërësit:

1 gotë me ujë
20 lugë gjelle me vaj ulliri
10 lugë gjelle me kripë deti
Udhëzime:

Shtoni vajin e ullirit dhe kripën në ujë. I përzieni së bashku. Masën e përfituar përdoreni për të masazhuar zonën e prekur nga dhimbja për rreth 3 minuta. Masazhi fillestar duhet të zgjasë 3 minuta dhe duhet të arrini që të masazhoni zonën e prekur për deri 10 ose 20 minuta.
Kjo kurë duhet aplikuar në lëkurë për 10 ditë me rradhë. Nëpërmjet këtij masazhi, qelizat tuaja do të rigjallërohen, qarkullimi i gjakut do të jetë më i mirë dhe sistemi imunitar më i fortë.