Mediat serbe sulmojnë Era Istrefin/ Këndoi LAKURIQ në Kishë dhe tani pjesë e Botërorit – AlpeGossip
Mediat serbe sulmojnë Era Istrefin/ Këndoi LAKURIQ në Kishë  dhe tani pjesë e Botërorit

Mediat serbe sulmojnë Era Istrefin/ Këndoi LAKURIQ në Kishë dhe tani pjesë e Botërorit

Lajmi që Era Istrefi do të jetë pjesë e këngës zyrtare të Botërorit në futboll Rusia 2018 është dhënë edhe në mediat serbe.
Gazeta blic e quan kontraverse këngëtaren nga Prishtina duke thënë se ajo ka kënduar gjysmë e zhveshur në objektin e Kishës Ortodokse të Serbisë duke aluaduar në një spot të saj të publikuar vite më parë.

„ Ajo synon me anë të paraqitjeve provokative të tërheq vëmendjen ndërkohë që para 4 vitesh është akuzuar për shkak të spotit kontraves të këngës „E denin“ në të cilin gjyshmë e zhveshur vazllëzon në tempullin e kishës Krishti Shpëtimtar në Prishtinë.
FIFA do ta prezantojë himnin e Botërorit 2014 më 25 maj.