Meghan Markle do ketë shtatzani me probleme prej moshës? – AlpeGossip
Meghan Markle do ketë shtatzani me probleme prej moshës?

Meghan Markle do ketë shtatzani me probleme prej moshës?

Meghan Markle dhe Princ Harry njoftuan sot se janë në pritje të fëmijës së tyre të parë që do vijë në jetë pranverën e 2019.

Mosha e dukeshës së Sussexit ka nxitur spekulimet se do ketë shtatzëni “geriatrike”.

Ky term është përdorur për dekada për të përshkruar një grua shtatzënë që ka kaluar moshën 35 vjece, por nuk thuhet prej kohësh për shkak të tonit ‘fyes’.

Meghan është 37 vjece dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. Ekografia i ka dalë mirë. Por, ish-aktorja që momentalisht ndodhet në Sidnej për një tur, është një prej qindra femrave që përjetojnë shtatzëni të vonë.

Një gjë e tillë i ka ndodhur edhe Mbretëreshës që lindi fëmijën e saj të katërt, Prince Edward në moshën 37-vjecare.

Janë të shpeshta që femrat hasin komplikacione, por shpresojmë që Meghan të mos ketë asnjë problem dhe të jetë shëndoshë e mirë së bashku me foshnjën.