Menjëherë pas spektaklit Almeda braktis Shqipërinë pasi Tolgahan përfundon rëndë në spital (FOTO) – AlpeGossip
Menjëherë pas spektaklit Almeda braktis Shqipërinë pasi Tolgahan përfundon rëndë në spital (FOTO)

Menjëherë pas spektaklit Almeda braktis Shqipërinë pasi Tolgahan përfundon rëndë në spital (FOTO)

Bashkëshorti i bukuroshesh shqiptare Almeda Abazi, Tolgahan Saygir ka pësuar një reaksion të rëndë alergjik pak para nisjes të udhëtimit në Afrikë, e shkak për këtë është bërë vaksina e cila është e detyrueshme të bëhet para se të nisesh, shkruna intv.al

Sipas mediave turke, përcjell intv.al, pas vaksinës Tolgahan është shoqëruar menjëherë për në spital me ethe dhe temperaturë të lartë.

Aktori është mbajtur nën vëzhgim gjatë gjithë natës dhe fatmirësisht e ka kaluar në kohë këtë alergji e cila dhe mund te kishte rezultuar fatale.

Pas këtij incidenti mësohet se mjeku i ka kërkuar aktorit simpatik që të anulojë çdo udhëtim, mes tyre dhe udhëtimin drejt Shqipërisë, duke humbur kështu dhe mundësine për të qenë pranë bashkëshortes së tij.

Kjo ka bërë që Almeda të marre menjëherë avionin dhe të shkoje pranë të dashurit të saj.

Kujtojmë që Almeda është kthyer një Shqipëri pasi i është besuar moderimi i spektaklit Dancing With The Stars.