"MET GALA 2019"/ Ja veshjet që u lanë "shije të hidhur" të gjithë ndjekësve (FOTO) - AlpeGossip
“MET GALA 2019″/ Ja veshjet që u lanë “shije të hidhur” të gjithë ndjekësve (FOTO)

“MET GALA 2019″/ Ja veshjet që u lanë “shije të hidhur” të gjithë ndjekësve (FOTO)

Dje ishte e hëna e parë e muajit maj dhe ashtu si çdo herë u zhvillua edhe  mbrëmja e famshme “Met Gala 2019”.

Thelbi i natës gala qëndron tek dashuria për të çuditshmen, ekzagjerimin dhe artificialen, ndërsa organizuesit e tij ishin drejtori artistik i ‘Gucci-it’, Alessandro Michele, Harry Styles, Lady Gaga, Serena Williams dhe si çdo vit tjetër kryeredaktorja e revistës ‘Vogue’, Anna Wintour.

AShtu siç pritej në këtë mbrëmje ishin të pranishëm tè gjithë yjet e showbizit por disa prej tyre dështuan me veshjen.

Më poshtë mund të shihni vipat e veshur më keq gjatë “Met Gala 2019”:

Ashley Graham

Katy Perry

Emily Ratajkowski

Donatella Versace

 Liza Koshy

Liu Wen

 

Alicia Vikander

/AlpeNews.al