Mijëra tatuazhistë zbarkojnë më Moskë për panairin e tatuazhit – AlpeGossip
Mijëra tatuazhistë zbarkojnë më Moskë për panairin e tatuazhit

Mijëra tatuazhistë zbarkojnë më Moskë për panairin e tatuazhit

Mijëra tatuazhistë kanë zbarkuar në Moskë për ekspozitën ruse të tatuazheve.

Festivali dy ditor filloi të shtunën pasi artistët e tatuazhëve nga e gjithë bota u bashkuan për të shfaqur talentet e tyre, me mijëra të pranishëm gjatë fundjavës.

Në ekspozitë u shaqën mjeshtra të famshëm botërorë si Nikko Hurtado, Ami James, Nissaco, Gakkin dhe shumë të tjerë.

Krahas ngjarjes së tatuazhit është edhe Barber Connect Russia, ku berberët e shkëlqyer po tregojnë aftësitë e tyre më të mira në gërshërë dhe po ndajnë sallën e ekspozitës në Sokolniki Exhibition Centre, në Moskë.