MJAFTOJNË DY LUGË KRIPË NË DITË/ Do të shpëtoni më në fund nga 2 problemet më të bezdisshme të lëkurës – AlpeGossip
MJAFTOJNË DY LUGË KRIPË NË DITË/ Do të shpëtoni më në fund nga 2 problemet më të bezdisshme të lëkurës

MJAFTOJNË DY LUGË KRIPË NË DITË/ Do të shpëtoni më në fund nga 2 problemet më të bezdisshme të lëkurës

Kripa është një nga ato produkte që nuk mungon kurrë në kuzhinën e gjithsecilit prej nesh, megjithatë e keni menduar ndonjëherë se përveç u jep shije karakteristike pjatave që gatuani, mund ta përdorni edhe për fytyrën? Pikërisht siç e lexoni, kripa e jodizuar dhe ajo e trashë janë një aleat i shkëlqyer për eliminimin  e pikave të zeza dhe akneve të ndryshme në lëkurë. Madje vitet e fundit, industritë  e mëdha kozmetike po e përdorin gjithmonë e më shumë si përbërësin kryesor të shumë kremrave dhe locioneve, dhe jo vetëm: lexoni nga trajtimi i akneve tek shërimi i plagëve, ja cilat janë 5 arsyet pse duhet të përdorni ujë dhe kripë dhe Ja çfarë ndodh nëse shtoni dy lugë kripë në shampon e flokëve

Kripa është e pasur me veti antibakteriale, antiinflamatore që parandalojnë përhapjen e mëtejshme të akneve, qetësojnë vatrat e inflamuara të tyre dhe mbajnë në kontroll prodhimin e sebumit, yndyrës natyrale që prodhon lëkura. Më poshtë  ju propozon tre trajtime natyrale ku përbërësi kryesor është kripa. Bëhet fjalë për disa trajtime e maska që mund t’i provoni në shtëpi në çdo kohë.

KRIPË + QUMËSHT

KRIPË + KOS NATYRAL

KRIPË + ARGJILË JESHILE + MJALTË