MJEKJA/ Truku me prezervativ që i bën meshkujt të zgjasin më gjatë në shtrat – AlpeGossip
MJEKJA/ Truku me prezervativ që i bën meshkujt të zgjasin më gjatë në shtrat

MJEKJA/ Truku me prezervativ që i bën meshkujt të zgjasin më gjatë në shtrat

Një mjeke ka zbuluar një metodë me prezervativ, që do iu ndihmojë ta parandaloni ejakulimin e parakohshëm.

Ejakulimi i parakohshëm është gjendja shëndetësore kur mashkulli ejakulon shpejt përgjatë marrëdhënieve seksuale, transmeton lajmi.net.

Dr. Shahzadi Harper, një eksperte në menopauzë dhe ndryshime hormonale që ndikojnë dëshirën seksuale, ka zbuluar një truk të thjeshtë për parandalimin e problemit.

Në një bisedë ekskluzive me ‘Daily Star Online’, ajo ka zbuluar teknikën në fjalë, që do iu ndihmojë burrave të mos kenë më ankth apo frikë përpara aktit seksual.

“Një nga gjërat që unë këshilloj për pacientët e mi është vendosja e dy prezervativëve, për reduktim ndjeshmërie”, rekomandoi Dr. Harper.

Pavarësisht këshillës së mjekes, ekspertët e tjerë shëndetësor nuk rekomandojnë të vendosen më shumë sesa një mjet preventiv.