MOMENTET E TRISHTA TË 2018/ Kush ishin VIP-at që derdhën lot në publik. Nga Rovena Dilo tek… (FOTO) – AlpeGossip
MOMENTET E TRISHTA TË 2018/ Kush ishin VIP-at që derdhën lot në publik. Nga Rovena Dilo tek… (FOTO)

MOMENTET E TRISHTA TË 2018/ Kush ishin VIP-at që derdhën lot në publik. Nga Rovena Dilo tek… (FOTO)

Çdo vit që kalon është gjitynjë i mbushur me gjëra të reja krahasuar me paraardhësit por asnjëherë nuk mund të percaktosh nëse do jenë pozitive e negative. E megjithatë e rëndësishme është motivimi i vetes çka ndihmon në ecjen para në jetë duke përballuar emocionet apo ngjarjet negative.

Edhe pse të pashmangshme sërish njerëzit e kanë të vështirë ti mbajnë emocionet e padyshim që mund t’i tregojnë ato kudo, qoftë edhe në ekranet televizive.

Kështu, siç e kemi bërë tashmë “traditë” , AlpeNews.al ju risjell në vëmendje momentët apo arsyet që kanë bërë vipat të përloten gjatë vitit 2018:

Rovena Dilo

Këngëtarja e njohur u përlot gjatë një emisioni live dhe arsyeja ishin fjalët e mëposhtëme të saj:

“I kërkoj falje babait të ndjerë që nuk e solla në Kosovë asnjëherë. Më thoshte kur do ikim në Kosovë unë e lash hë sot hë nesër dhe nuk e mendoja që do vdiste kaq shpejt” janë fjalët e saj që i thoshte me zërin drithërues e me lot në sy.

Kida 

Këngëtarja u përlot gjatë emisionit teksa fliste për gjyshen e saj:

Fjolla Morina

“Mami ka qeliza kancerogjene”. kështu u shpreh këngëtarja e njohur e më pas shpërtheu në lot për sëmundjen e mamasë së saj.

Arbana Osmani

Arbana Osmani e përlotur në koncertin në vend të Adelës:

Gena

“Kam pasur shumë suksese shumë fitime, por këtë vit unë humba nënën ime, dhe kjo gjë m’i ka zbehur të gjitha sukseset,” u shpreh këngëtari i njohur gjatë një interviste i përlotur.

Alban Skënderaj

Alban Skënderaj surprizoi Sidorelën, vajzën e “ngujuar” në shtrat dhe u përlot nga fjalët e saj .

Ermal Fejzullahu gjatë emisionit “Dua të të bëj të lumtur”

Arilena Ara

“Nuk kam folur kurrë por dua ta them sepse për mua është aq sa e shenjtë aq edhe dua ta dijë e gjithë bota. Unë kam patur një baba të jashtëzakonshëm”- tha Arilena dhe shpërtheu në lot gjatë emisionit “Xing Me Ermalin”.

Lindita Theodori

Teksa ishte  e ftuar në emisionin Rudina dhe po tregonte pë jetën e saj, Lindita u përlot kur kujtoi se nëna e saj ndërroi jetë disa ditë para fejesës. Ky ishte një nga pengjet më të mëdha të saj.

Maya

E ftuar gjithashtu në emisionin Rudina, Maya u përlot teksa fliste për pengun e saj më të madh ku prindërit nuk mund të gëzonin lajmin e shtatzanisë me të.

“Më vjen keq që ata nuk e dinë, që nuk munda t’i gëzoja. Doktori më tha ata e dinë përpara se ti. Është edhe diçka e çuditshme që ky fëmijë vjen në dhjetor dhe unë atë muaj humbur babain dhe vëllain. Zoti me një dorë të hedh, me një dorë të pret”, tha Maja e përlotur.

/AlpeNews.al