MOS I MOHONI/ S’je vajzë nëse s’e gjen veten tek 10 situatat më poshtë – AlpeGossip
MOS I MOHONI/ S’je vajzë nëse s’e gjen veten tek 10 situatat më poshtë

MOS I MOHONI/ S’je vajzë nëse s’e gjen veten tek 10 situatat më poshtë

Jemi të sigurtë që gjithçka e shkuar më poshtë është bërë të paktën një herë në jetë nga të gjitha ne. E dimë që në heshtje po pohoni me kokë.

1. Në dimër, depilimi i sqetullave dhe këmbëve mund të presë…Streçet dhe hoodie-it janë shoqet tona të ngushta.

2. Kur kthehemi të vdekura nga një festë, ndonëse na dhëmb ta pranojmë, nuk e heqim make up-in. Flemë me të dhe nesër urrejmë veten.

3. S’ka rëndësi sa reçipeta ke në dollap. Do të veshësh vetëm ato që të rrinë më bukur dhe je më rehat.

4. Pas ditës së tretë flokët do kapen se s’bën. Askush s’mund të na shohë me flokë të yndyrosur.

5. Kur themi “erdha për 5 minuta”, bëhuni gati për një pritje të gjatë…shumë të gjatë.

6. Çfarë ndodh brenda një tualeti, kur jemi në intimitetin tonë, s’ka ndodhur kurrë. Prej aty, dalim si vajzat më delikate në bote.

7. Të paktën 1 herë kemi thënë të gjitha “faleminderi, s’më haet”, ndërkohë që brenda…Oh, ai stomak e di ç’hoqi!

8. S’ka rëndësi sa bosh është kuleta. Kremi pudër duhet blerë me çdo lloj kushti.

9. Mendojmë çdo ditë për palestrën, por në të shumtën e rasteve, vetëm mendojmë!

10. Shoqja e ngushtë ka kohë që s’të beson më kur thua: ‘Kësaj here, u ndava përfundimisht!’