MOS U MASHTRONI/ Këto VIP-a shtiren në rrjete sociale (FOTO) – AlpeGossip
MOS U MASHTRONI/ Këto VIP-a shtiren në rrjete sociale (FOTO)

MOS U MASHTRONI/ Këto VIP-a shtiren në rrjete sociale (FOTO)

Të gjithë do dëshironim të kishim një jetë luksoze, të udhëtonim çdo javë, apo të ishim të lumtur në çdo orë të ditës sonë. Natyrisht, kjo duket e pamundur, por jo për personazhet VIP. Nëse shihni rrjetet e tyre sociale do të besoni se për ta jeta është fushë me lule, që nuk kanë asnjë problem, asnjë shqetësim dhe që janë gjithmonë statuja të buzëqeshura. Por sa e vërtet është e gjitha kjo? Edhe ata janë humanë si ne, por le të zbulojmë yjet që janë shtirur për “sytë e botës” dhe janë shfaqur në rrjetet sociale ata që në të vërtet nuk janë në momente të caktuara të jetës së tyre.

Rihanna po kalonte ndoshta periudhën e saj më të keqe në jetë gjatë marrëdhënies me Chris Brown, megjithatë në sytë e publikut këngëtarja shtirej sikur gjithçka ishte për mrekulli. Nisur që nga deklaratat nëpër intervista, apo daljet në publik ku dukeshin tejet të dashuruar, e mbi të gjitha statuset e saj në rrjetet sociale të bënin të besoje se Riri dhe Chris ishin çifti i përkryer. Kjo zgjati derisa këngëtarja përfundoi në spital e rrahur keq nga reperi.

 

Ata që kanë ndjekur Instagramin e Cara Delevigne, me siguri janë ndjerë ziliqarë nga jeta aktive e modeles së famshme, e cila thuajse çdo ditë postonte foto nga festat e çmendura ku merrte pjesë, apo gjatë shëtitjeve të saj në Londër ku dukej përherë e buzëqeshur. Megjithatë, në fund të vitit që shkoi Cara pranoi se gjithçka ishte shtirje, pasi po kalonte një periudhë depresive. Në deklaratën për “Q&A”, modelja i ka lënë të gjithë pa fjalë kur tha se “nuk donte të jetonte më”.

 

Është normale që shumëkush nga ne ëndërron të ketë një jetë luksoze, të jetë i rrethuar nga paratë, makinat luksoze, ari dhe veshjet e shtrenjta. Por siç ndodh rëndom asgjë nuk është ashtu siç duket. Të paktën jo në rastin e 50 Cent, i cili në llogarinë e tij të instagram na shiste jetën e tij të luksit, derisa u detyrua të deklaronte falimentin dhe të pranonte publikisht se asgjë nga ato nuk i përkiste, por i kishte marrë borxh për hir të karrierës së tij.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe Kanye West. Pak kohë më parë reperi i dhuroi bashkëshortes së tij një makinë super luksoze, e më pas një unazë që kushtonte miliona dollarë, të gjitha këto i publikoi me krenari në Instagram. Madje ai është fotografuar edhe duke blerë një orë të shtrenjtë. Megjithatë, Kanye u detyrua të kërkonte para borxh, për të shmangur falimentin.

Edhe Gwen Stefani na ka gënjyer për një periudhë të shkurtër kohe. Këngëtarja e famshme kishte nisur procedurat e divorcit nga bashkëshorti i saj Gavin Rossdale, por publikisht shfaqej më e lumtur se kurrë dhe madje edhe në shoqërinë e ish-partnerit të saj që e tradhtoi me dadon. Më vonë, pas lançimit të këngës “Used to love you”, Gwen e pranoi se e kishte vuajtur shumë ndarjen, por që publiku nuk kishte nevojë të përjetonte dhimbjen e saj.