MOSMARRËVESHJET ME ALTIN BASHËN/ Julian Deda: S’mund të jemi 20 veta budallenj kundër njërit… – AlpeGossip
MOSMARRËVESHJET ME ALTIN BASHËN/ Julian Deda: S’mund të jemi 20 veta budallenj kundër njërit…

MOSMARRËVESHJET ME ALTIN BASHËN/ Julian Deda: S’mund të jemi 20 veta budallenj kundër njërit…

Largimi i SHBLSH nga “Protokalli” vite më parë bëri goxha bujë në media dhe u konsiderua një boshllëk i pazëvendësueshëm në atë kohë për programin e humorit. I ftuar këtë të shtunë në “Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu, Julian Deda ka treguar se kjo gjë erdhi për shkak të konflikteve me regjisorin Altin Basha.

. Ne nuk do iknim kurrë andej, na zbuan me sjelljen e tyre. Ne ishim në kulmin yonë si mund të iknim. Kapricot e regjisorit. Ju si thoni kush ka faj 1 apo 20 veta? Çelësi i suksesit të “Portokalli”-së ishte i ndjeri Tan Hoxha dhe askush tjetër, investimi, fryma që i futi, rinia, humori, përvoja që ishte Goni, sugurisht dhe puna e Altinit po  e gjitha u prish kur ai ndërroi jetë.”,- është shprehur Juli duke vënë në dukje se jo vetëm ata por një pjesë e mirë e aktorëve që kanë qenë në këtë program humori kanë patur probleme me regjisorin Basha.