“MOT PERFEKT|/ Ja si festohen Krishtlindjet e “nxehta” në Australi (FOTO) – AlpeGossip
“MOT PERFEKT|/ Ja si festohen Krishtlindjet e “nxehta” në Australi (FOTO)

“MOT PERFEKT|/ Ja si festohen Krishtlindjet e “nxehta” në Australi (FOTO)

Mijëra njerëz kanë përfituar nga moti i përsosur i verës për tu vendosur në disa nga plazhet më të njohura të Australisë për të festuar një Krishtlindje australiane në natyrë.

Atmosfera e Krishtlindjeve ndihej kudo në plazhin Bondi në Sydney, që nga veshjet festive përfshirë

kapelen e kuqe të babagjyshit, bikini të kuq dhe brirët e drerit.

Madje në plazh nuk mungoi edhe një pemë Krishtlindjesh për të shtuar në atmosferën festive.

Skena të ngjashme ishin dhe në bregun e Detit të Jugut të Uellsit të Ri në afërsi të kufirit Queensland, ku qindra pushues u dyndën në ujë për festimet e tyre të Krishtlindjeve.