“MOTRA IME, SHPIRTI IM…”/ Blerta feston ditëlindjen, Aurela i tregon si në fëmijëri se sa shumë e do (FOTO) – AlpeGossip
“MOTRA IME, SHPIRTI IM…”/ Blerta feston ditëlindjen, Aurela i tregon si në fëmijëri se sa shumë e do (FOTO)

“MOTRA IME, SHPIRTI IM…”/ Blerta feston ditëlindjen, Aurela i tregon si në fëmijëri se sa shumë e do (FOTO)

Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Aurela Gaçe ka treguar se gëzon një lidhje shumë të ngushtë me motrën e saj, Blerta Gaçe.

Në ditën e saj të lindjes, Aurela ka vendosur ta urojë publikisht duke i treguar se sa shumë e e do dhe sa e rëndësishme është për të.

“Gëzuar ditën e lindjes motra ime, shpirti im. Të do motra sa qielli, sa bota, sa toka, kështu të thosha që kur ishe bebe e kështu do të them gjithë jetën. Dashuria ime”, ka shkruar Aurela krah fotos me motrën e saj.

Edhe ndjekësit e kanë pëlqyer këtë postim dhe e kanë uruar këngëtaren për ditëlindjen e motrës, e cila prej vitesh nuk jeton më në Shqipëri.