MOTRAT BINJAKE KANË TË NJËJTIN TË DASHUR/ Befasojnë me kërkesën live: Duam të martohemi me të (VIDEO+FOTO) - AlpeGossip
MOTRAT BINJAKE KANË TË NJËJTIN TË DASHUR/ Befasojnë me kërkesën live: Duam të martohemi me të (VIDEO+FOTO)

MOTRAT BINJAKE KANË TË NJËJTIN TË DASHUR/ Befasojnë me kërkesën live: Duam të martohemi me të (VIDEO+FOTO)

Motrat e quajtura ‘binjakët më identikë në botë’ qe prej vitesh ndajne te njejtin te dashur kane zbuluar tashme se duan te zyrtarizojne lidhjen e tyre ne martese. Pra te martohen me te njejtin burre, por ka nje problem. Ligji. Sipas ligjit, kjo nuk lejohet.

 

 

Anna dhe Lucy DeCinque, 33 vjece nga Australia jane ne raport me Ben Byrne që nga viti 2012, por tani duan të hedhin tjeter hap, te marohen. Por, sipas ligjit australian, poligamia nuk eshte e lejuar.

Problein e ndane edhe me nje video live.  “Ne ndajmë një problem unik. Duam të martohemi me të njëjtin burrë”, thonë ato, duke e ndare videon ne Instragram.

“Nëse mund të ndryshojmë ligjin dhe qeverinë, do të donim të martoheshim me Benin. Kjo është dashuri, jemi të gjithë të rritur, dhe duam të martohemi me të njëjtin burrë”, tha njera nga binjaket.