MUZIKA në zi: Ndahet nga jeta në moshë te re këngëtari i njohur shqiptar – AlpeGossip
MUZIKA në zi: Ndahet nga jeta në moshë te re këngëtari i njohur shqiptar

MUZIKA në zi: Ndahet nga jeta në moshë te re këngëtari i njohur shqiptar

Është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm anëtari i grupit “Jericho”, grup i formuar nga të rinj shqiptarë në vitin 1997 në Prishtinë. Lajmin e ndarjes nga jeta të kitaristit Suad Jamini e bënë të ditur familjarët. Burime të “Prive” kanë bërë të ditur se shkak i vdekjes së Suadit është helmimi, megjithatë nuk ka ende asgjë zyrtare apo konfirmim nga mjekët.

Suad Jamini u nda nga jeta në moshë të re dhe la pas bashkëshorten e dy djem të vegjël.