NA BËRI KRENARË/ Njihuni me shqiptaren që po sfilon së bashku me modelet me famë botërore – AlpeGossip
NA BËRI KRENARË/ Njihuni me shqiptaren që po sfilon së bashku me modelet me famë botërore

NA BËRI KRENARË/ Njihuni me shqiptaren që po sfilon së bashku me modelet me famë botërore

Një vajzë shqiptare ka bërë realitet ëndrrën që e ka çdo modele. Sihana Shalaj nga Prishtina ka filuar për një nga markat më të mëdha botërore, Prada.

Këtë javë u mbajt “Milano Fashion Week” dhe në sfilatë parakaloi edhe modelja Sihana Shalaj së bashku me modelet me famë botërore.

Sihana sfiloi përkrah modeleve si Bella Hadid, Kendall Jenner etj për koleksionin e ‘Prada’ pranverë/verë 2020.

Modelja ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e njohur dhe pritet ta shohim në sfilata të tjera.

Image