NDËRPRITET KONCERTI I REPERIT TË NJOHUR/ Shkak bëhen të shtënat me armë (VIDEO) - AlpeGossip
NDËRPRITET KONCERTI I REPERIT TË NJOHUR/ Shkak bëhen të shtënat me armë (VIDEO)

NDËRPRITET KONCERTI I REPERIT TË NJOHUR/ Shkak bëhen të shtënat me armë (VIDEO)

Një koncert i reperit Lil Wayne në Atlanta është ndërprerë pasi dikush në mes të turmës bërtiti, “plasën të shtënat!”

Reperi ishte në skenë duke performuar në “Georgia Freight Depot” për ditën e dytë të festivalit A3C kur dikush deklaroi se kishte dëgjuar të shtëna. Aty u shkaktua panik i madh dhe njerëzit vrapuan për të dalë jashtë.

Disa njerëz u shkelën gjatë vrapimit të turmës dhe pësuan lëndime të lehta. Policia tha se nuk kishte prova të shtënash, por ka një arsye përse u përhap një alarm i tillë që nuk dihet ende.