NDËRRON JETË LEGJENDA E MODËS/ Ja sëmundja e rëndë që vuante Karl Lagerfeld (FOTO) – AlpeGossip
NDËRRON JETË LEGJENDA E MODËS/ Ja sëmundja e rëndë që vuante Karl Lagerfeld (FOTO)

NDËRRON JETË LEGJENDA E MODËS/ Ja sëmundja e rëndë që vuante Karl Lagerfeld (FOTO)

Drejtori artistik i  Chanel ishte dukur gjithnjë e më i dobët në muajt e fundit dhe nuk kishte dalë në shfaqjen e “Chanel në Paris” duke anulluar të gjitha daljet publike.

Shfaqjet e tij madhështore të modës për Chanel janë bërë të njohur në gjithë botën. Lagerfeld  u adhurua si një perëndi në qarqet e modës në mbarë botën deri në vdekjen e tij.

Ai nuk kishte folur asnjëherë publikisht  në lidhje me sëmundjen e tij por luftoi atë me trimëri:  tha një burim.  Stilisti i njohur vuante nga kanceri i pankreasit dhe vdiq pasi u nxitua në spital.

Karl ishte shumë krenar për përshtatshmërinë e tij dhe jetesën e shëndetshme dhe  kanceri i pankreasit erdhi si një tronditje e madhe.