NDRYSHON ZONËN KOHORE/ Samoa feston e para Vitin e Ri 2019 – AlpeGossip
NDRYSHON ZONËN KOHORE/ Samoa feston e para Vitin e Ri 2019

NDRYSHON ZONËN KOHORE/ Samoa feston e para Vitin e Ri 2019

Ishulli iPaqësorit, Samoa, u bë i pari në botë që festoi ardhjen e vitit 2019.

Kjo për shkak se ishulli ka ndryshuar zonën e tij kohore.

Fishekzjarret për të mirëpritur në Vitin e Ri shpërthyen mbi kryeqytetin samoan, Apia për vendasit dhe turistët, të cilët e vizituan këtë ishull për të qenë përpara gjithë të tjerëve në planet për të hyrë në vitin e ri.