“NË SHQIPËRI U KA MBIRË MLLEFI…”/ Alketa publikon videon në Sanremo dhe fansja ja thotë troç: Fustanet e tua dhe xhaketat e Amadeus… – AlpeGossip
“NË SHQIPËRI U KA MBIRË MLLEFI…”/ Alketa publikon videon në Sanremo dhe fansja ja thotë troç: Fustanet e tua dhe xhaketat e Amadeus…

“NË SHQIPËRI U KA MBIRË MLLEFI…”/ Alketa publikon videon në Sanremo dhe fansja ja thotë troç: Fustanet e tua dhe xhaketat e Amadeus…

Alketa Vejsiu arriti shkallën më të lartë të suksesit në karrierë në festivalin italian “Sanremo”. Duke prezantuar natën  etretë krahë Amadeus dhe Georgina Rodrigues, partneres së Ronaldos.

Ajo u komplimentua shumë për shkathtësinë e saj, rrjedhshmërinë në të folurën e gjuhës italiane dhe mënyrës se si e trajtoi situatën në skenë. Festivali i 58 i këngës ishte “vula” që e bëri të arrinte Sanremo-n tha Alketa, mirëpo në po atë festival u përfol shumë për fustanet që ndërroi gjatë spektaklit.

Në videon e hyrjes së prezantueses në skenën e Sanremo-s që e ka postuar vetë Alketa kanë vërshuar komente në lidhje me qëndrimin e saj dhe gjithë shfaqjen e bërë. “Bravoooo shkelqeve e ke talent Te lindur 👏👏👏👏 Sa here ndronte xhaketat Amadeus qeshja me vete qe si ka mundsi në 2020 nuk e quajne educate & class ndrimin e veshjeve duke shpalosur & freskuar syte e shikuesve 👏👏👏👏👏 vetem në Shqiperi u ka mbire llafi per cdo gje populli ska buk ti shko e ndrohesh a thua se fustanet e tua e lane pa buk popullin..” shkruan një nga fanset e saj. Epo mesa duket janë lodhur ështjen e fustaneve dhe gjithë polemikave të tjera që krijoji prezantimi i Alketës në festivalin e këngës.  ALPEgossip.al