NË SHTËPI/ Ja si ti bësh buzët të duken më të plota (FOTO) – AlpeGossip
NË SHTËPI/ Ja si ti bësh buzët të duken më të plota (FOTO)

NË SHTËPI/ Ja si ti bësh buzët të duken më të plota (FOTO)

Buzë më të mëdha se ç’i keni në të vërtetë? Po, ekzistojnë disa teknika të thjeshta që mund t’i zbatoni, pa qenë nevoja të lini një takim me estetisten.

Si fillim ju duhet:
– një furçë dhëmbësh e pastër
– scrub
– krem hidratues

1. Lagni furçën me ujë të ngrohtë në mënyrë që të zbuten fijet.
2. Fërkoni ~butësisht~ buzët. Nëse dëshironi, mund të përdorni edhe pastë dhëmbësh.

Duke i fërkuar lehtë do të largoni qelizat e vdekura dhe buzët do të fitojnë butësi.

3. Pas kësaj, aplikoni një scrub me sheqer + vaj ulliri.
4. Në fund, përfundojeni procesin me një krej hidratues.