Nëntë arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë nga një kivi – AlpeGossip
Nëntë arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë nga një kivi

Nëntë arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë nga një kivi

Kivi është një nga frutat më të pasur me Vitaminë C, Vitaminë K dhe Vitaminë A. Ky frut është i preferuar pothuajse nga të gjithë duke qenë se është i ëmbël dhe i thartë në të njëjtën kohë. Gjithashtu përveçse si frut, kivi mund të konsumohet edhe si sallatë ose ëmbëlsirë. Përveç këtyre këtu do të gjeni 9 arsye pse duhet të konsumoni nga një kivi çdo ditë.

1.Redukton simptomat e astmës

2.Rrit imunitetin

3.Mban nën kontroll diabetin

4.Lufton disa lloje të kancerit

5.Qartëson shikimin

6.Lufton pagjumësinë

7.I jep lëkurës tuaj butësi dhe shkëlqim

8.Lufton aneminë

9.Ndikon në shëndetin e zemrës