NGA FLORI MUMAJESI TEK ERMAL MAMAQI/ Ja çunat e Tironës “dem baba dem” që i kanë kënduar qytetit të tyre (VIDEO) – AlpeGossip
NGA FLORI MUMAJESI TEK ERMAL MAMAQI/ Ja çunat e Tironës “dem baba dem” që i kanë kënduar qytetit të tyre (VIDEO)

NGA FLORI MUMAJESI TEK ERMAL MAMAQI/ Ja çunat e Tironës “dem baba dem” që i kanë kënduar qytetit të tyre (VIDEO)

Shumëkush i këndon dashurisë, të dashurëve të tyre, tradhëtisë apo mungesës por në morinë e të gjithë teksteve të mundshme hyjnë edhe këngët pvr vendlindjen, qytetin apo vendin tënd.

Mbrëmjen e 1 janarit në “Shiko kush Luan” Flori Mumajesi prezantoi këngën “Çun Tirone” një projekt tërësisht ndryshe nga sa jemi mësuar tv dëgjojmë prej kompozitorit prodhues tv disa prej hiteve më të suksesshme. Flori e nisi 2019-ën si një çun Tirone, duke i kënduar qytetit të tij dhe zakoneve që tironsit kanë “çun Tirone për shtëpi e shoqni e por edhe për dashni”. Aty ku hallet mbyten me raki, ku shoqnia bën gëzuar duke ngritur ahengun në këmbë, aty ku fukarenjtë por edhe të pasurit e bëjnë qejfin njësoj

Flori Mumajesi- Çun Tirone

 

Ermal Mamaqi Ft Dr. Flori- Ku ka si Tirona

 

Pajtim Struga- Tirona Kampion 99

West Side Family- Tirona

 

Vagabondi ft Korab Jetishi- Tirona o Nona