Nga peneli neon te manikyri me logo/ Shihni trendet e bukurisë që spikatën në javën e modës në “New YORK” (FOTO) – AlpeGossip
Nga peneli neon te manikyri me logo/ Shihni trendet e bukurisë që spikatën në javën e modës në “New YORK” (FOTO)

Nga peneli neon te manikyri me logo/ Shihni trendet e bukurisë që spikatën në javën e modës në “New YORK” (FOTO)

Java e modës në New York është kthyer në një udhëzues për trendet më të guximshme të bukurisë, të gjitha në emër të modës.

Por sigurisht, aty ku ka modë, ka bukuri dhe modelet që sfiluan për koleksionin pranverë/verë 2019, kanë sjellë një sërë risish, duke filluar nga flokët e çuditshëm te Rodarte, te buzët metalike të Jeremy Scott.

Më poshtë keni çdo trend të ri të bukurisë që do të dëshironit ta provonit të paktën njëherë:

Jeremy Scott solli manikyrin “Negative-Space”, kur thoit tënd natyral i shton vizatime të ndryshme me ngjyra.

Christian Siriano sjell penelin me ngjyra neoni.

Manikyri me logo vjen nga Tommy Hilfiger dhe Versace.

Lëkurë që shkëlqen pa masë u pa te modelet e Badgley Mischka dhe Custo Barcelona.

Manikyri i kuq i ndezur si ky i Mara Hoffman.

Thonjtë Punk të viteve ’80 si ky te Nicole Miller.

Bisht i ulët i flokëve sipas Oscar de la Renta.

Buzë me ndriçim sipas Jeremy Scott.

 

Gërshetat sipas Dion Lee dhe Johnathan Simkhai.

Topuzi te Dion Lee.

 

Detaji i luleve në kokë te Rodarte.