NGA ROZA TEK E ZEZA/ Këto 7 trende të ngjyrave të flokëve që do i shihni kudo në 2019 (FOTO) – AlpeGossip
NGA ROZA TEK E ZEZA/ Këto 7  trende të ngjyrave të flokëve që do i shihni kudo në 2019 (FOTO)

NGA ROZA TEK E ZEZA/ Këto 7 trende të ngjyrave të flokëve që do i shihni kudo në 2019 (FOTO)

Nëse po prisni me padurim ti thoni lamtumirë 2018-ës nuk jeni të vetmit. Viti I ri është shumë afër dhe trended e ngjyrave të flokëve do të marrin përmasa të mëdha. Të gjitha trended e 2018-ës si fijet ngjyrë rozë në gold, të kuqet dhe platin do të zëvendësohen me ngjyra të reja.

 

Ngjyrë çokollatë dhe bakër

Ngjyra klasike çokollatë në 2019-ën do të pasurohet me fije në ngjyrë bakri.

 

Rozë pastel

Kjo nuk është një ngjyrë që mund ta shkohësh kudo përveç pasarelës por ngjyrat pastel të shfaqura në koleksionin e Mark Jakobs në 2019-ën do të jenë një prej trendeve të këtij viti. Përveç kësaj mund të konsideroni edhe rozë në gold.

 

Ngjyrë e verdhë mjalti

Kjo ngjyrë është një miksim I bjondes gold dhe bakrit që ka dhe një shkëlqim në të kuqe.

 

Gështenjë dhe gold

Ngjyra klasike gështenjënë 2019-ën do të ketë edhe disa fije goldpër t’I dhënë një tjeëtr dimension brunes ikonike ashtu si ka bërë Miranda Kerr. Gjëja më e mirë është se kjo ngjyrë është e lehtë për t’u mbajtur.

 

E zezë

Kjo ngjyrë nuk është si e zeza e zakonshme pasi vjen më shkëlqyese dhe më mirë.

 

Gri hiri

Nëse nuk dëshironi që të keni flokë tërësisht të errët atëherë ngjyra gri hiri është e duhura për ju. E errët do të jeët vetëm rrënja e flokëve ndërsa pjesa tjetër do të jetë më e hapur.

Bjonde e çelët

Nëse I keni provuar flokët platin dhe nuk është se ju shkojnë shumë atëheër provoni bjonden e bardhë të frymëzuar nga fëmijët e vegjël.