NGA SHITËS NË RRUGË TEK EKRANI/ Këta vip-a kanë punuar që fëmijë: Nga Alketa tek Mamaqi (FOTO) – AlpeGossip
NGA SHITËS NË RRUGË TEK EKRANI/ Këta vip-a kanë punuar që fëmijë: Nga Alketa tek Mamaqi (FOTO)

NGA SHITËS NË RRUGË TEK EKRANI/ Këta vip-a kanë punuar që fëmijë: Nga Alketa tek Mamaqi (FOTO)

Sot ata janë ndër personazhet më të ndjekur të ekranitr shqiptar të cilët gjithashtu gëzojnë edhe një ekonomi shumë të mirë.

Mesa duket fillimet tyre kanë qenë të vëshita edhe këtë detaj  na e kanë treguar vetë artistët në intervistat e tyre.

Njihuni me Vip-at që nuk patën  turp të tregonin që kanë punuar që fëmijë por jo vetëm kaq edhe deklaratat e tyre.

Alketa Vejsiu

Unë e kam nisur pa asnjë kacidhe! Përzieja 5 shishe shamposh në përfundim, që të kisha mundësi të lahesha e të me vinte floku erë të mirë… Kam punuar 14 vjeç me plumbat që më fluturonin në majë të kokës se ishte luftë në Shqipëri! Po, po, e marrosur, i ikja mamit 14 vjeç për të shkuar në Radio”

Arilena Ara

“Unë kam filluar që 14 vjeç të bëj muzikë dhe kjo ka qenë puna ime e parë”

Alban Ramosaj

“Përveçse këngëtar nuk kam bërë kurrë një punë tjetër më herët në jetën time. Pagesën e parë e kam marrë në moshën 16-vjeçare për një koncert”

Ermal Mamaqi

Ai ka treguar  se që i vogël ka dalë të shesë në rrugë në mënyrë që të ndihmojë familjen e tij, të ndihmojë të ëmën që të mos bënte punë të rëndomta në kohën e ndërrimit të sistemeve”

AlpeNews.al