“Niku q** si t**p”, zbulohen bisedat e tjera mes vlonjates dhe dashnores nga Kavaja – AlpeGossip
“Niku q** si t**p”, zbulohen bisedat e tjera mes vlonjates dhe dashnores nga Kavaja

“Niku q** si t**p”, zbulohen bisedat e tjera mes vlonjates dhe dashnores nga Kavaja

Një vajzë nga Kavaja ka denoncuar ditën e djeshme pranë redaksisë sonë një grua, e cila sipas saj e bezdiste dhe i dërgonte mesazhe fyese pa arsye.
Vajza dërgoi mesazhet duke shkruar se vlonjatja i shkruante fjalë të pista, pasi i dashuri i saj i ishte ankuar se ajo e ngacmonte. Mirëpo nuk rezulton të jetë kështu, pasi kavajsja duket se na i ka fshehur disa nga mesazhet që ka shkëmbyer me gruan tjetër nga Vlora.

Sipas kësaj të fundit, vajza nga Kavaja është në fakt dashnorja e burrit të saj, të cilin vazhdon ta bezdisë, dhe këtë e fakton edhe me mesazhet që ato kanë shkëmbyer.

Ndonëse kavajsja jeton në Itali, ajo pohon se burri i gruas nga Vlora i ka dhënë para dhe e ka çuar në tallava.

Gruaja që është përballur jo vetëm me tradhtinë e burrit, por edhe me pafytyrësinë e dashnores, shkruan se është detyruar të dalë nga vetja për të mbrojtur familjen.

Ajo shkruan:

“Përshëndetje, unë jam ajo vlonjatja e egër. Ajo kokrra e plehrës është dashnorja e burrit tim dhe e bezdiste këtë orë e minutë. Të gjithë ata që komentojnë aty do kishin bërë më keq se mua po të prishej familja e tyre. Kam dalë nga vetja siç do dilte çdo femër tjetër kur bëhet fjala për familjen e saj, por ajo femër është ordinere.”