NIS MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT/ VIP-at urojnë të gjithë besimtarët myslimanë (FOTO) – AlpeGossip
NIS MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT/ VIP-at urojnë të gjithë besimtarët myslimanë (FOTO)

NIS MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT/ VIP-at urojnë të gjithë besimtarët myslimanë (FOTO)

Mbrëmjen e djeshme startoi muaji i shenjtë i Ramazanit,  i cili është muaji i agjërimit për hir të dashurisë ndaj krijuesit fuqiplotë.

Të gjithë  besimtarët myslimanë të cilët agjerojnë muajin e Ramazanit i nënshtrohen rregullave të këtij muaji, i cili distancon praktikantët nga të ngrënit dhe të pirit, nga agimi deri në perëndimin e diellit, duke respektuar kështu një ndër pesë shtyllat e islamit.

Në nder të tij të gjithë vipat shqiptarë kanë publikuar në Instragram foto me urime të shumta.

Madje disa prej tyre kanë treguar se janë besimtarë të devotshëm.

Nga Tayna e deri tek Çiljeta, ja urimet e vipave për muajin e Ramazanit:

Tayna

Rina Balaj

Zaimina Vasjari

Dude Balje

Linda Halimi

 

Eni Cobani

Bes Kallaku

Rike Roci

Ciljeta Xhilaga

/AlpeNews.al