NJIHUNI ME MARISËN/ Vajza e talentuar që po ndjek rrugën e Dua Lipës – AlpeGossip
NJIHUNI ME MARISËN/ Vajza e talentuar që po ndjek rrugën e Dua Lipës

NJIHUNI ME MARISËN/ Vajza e talentuar që po ndjek rrugën e Dua Lipës

Marisa Murtezi, vajza e talentuar nga Kosova , ishte dje një nga të ftuarat e Bieta Sulos në studion e “Ftesë në 5″.

E lindur dhe e rritur në Zvicër, ajo është e apasionuar pas muzikës dhe ka filluar të këndojë që në moshë të vogël.

Edhe pse vetëm 15 vjeç, Marisa ka zgjedhur të ndjekë modelin e artistes së saj të preferuar Dua Lipa , duke e nisur angazhimin në muzikë me realizmin e covera-ve të këngëve të njohura, që i poston në Instagram.

Ditën e djeshme në hyrjen e “Ftesë në Pesë” ajo zgjodhi të performonte hitin botëror “New Rules” të idhullit të saj Dua Lipës, me ëndrrën që një ditë të ndajë të njëjtën skenë muzikore me të