NUK DONTE TË SHKONTE NË PROVIM/ 6-vjeçarja thur planin për të shpëtuar, por e pëson keq – AlpeGossip
NUK DONTE TË SHKONTE NË PROVIM/ 6-vjeçarja thur planin për të shpëtuar, por e pëson keq

NUK DONTE TË SHKONTE NË PROVIM/ 6-vjeçarja thur planin për të shpëtuar, por e pëson keq

Një nxënëse u përpoq që t’i shpëtonte provimit në shkollë me dinakëri, por nuk i shkoi dhe aq mirë.

Si të gjithë fëmijët e moshës saj ndonjë herë, Lily bëri sikur ishte e sëmurë. Por, jo me shqetësime të tilla si dhimbje barku apo koke, vajza bëri sikur e kishte zënë lija.

Ajo kishte vënë re që në shkollën e saj disa nxënës të tjerë po mungonin prej ditësh prej sëmundjes dhe vendosi që të bënte dhe ajo disa ditë pushim.

Nëna e 6-vjeçares, Charlotte Schooley tregoi për mediat se vajza mori një lapustil me ngjyrë të kuqe dhe bëri pika të vogla në të gjithë trupin dhe fytyrën e saj.

Ajo e mori lapustilin për “të bërë detyrat” në dhomën sipër dhe u kthye 10 minuta më vonë duke pretenduar se i hante lëkura.

Nëna dhe babai i saj e kuptuan hilen dhe i thanë se do ta dërgonin tek doktori dhe pikërisht aty 6-vjeçarja u tremb dhe u përpoq që t’i fshinte.

Por, për fatin e keq të Lily-t, boja kishte qenë e përhershme dhe asaj iu desh ta mbante në turp për 4 ditë.

/AlpeNews.al