“NUK E LËSHON VENDIN E PARË”/ Këngëtarja shqiptare për të katërtën javë në krye të listës (VIDEO) – AlpeGossip
“NUK E LËSHON VENDIN E PARË”/ Këngëtarja shqiptare për të katërtën javë në krye të listës (VIDEO)

“NUK E LËSHON VENDIN E PARË”/ Këngëtarja shqiptare për të katërtën javë në krye të listës (VIDEO)

Ava Max mban vendin e parë në ‘Official Singles Chart’ me Sweet But Psycho, që ka hyrë në javën e katërt në krye të listës.

Kënga regjistroi 8 milionë dëgjime këtë javë dhe 12.000 shkarkim.

Duke festuar këngën e saj të parë në krye të tabelave në Britaninë e Madhe, Ava tha: “Jam numri 1 në Britani. Nuk mund ta besoj që po e them këtë dhe nuk mund ta besoj që po mbaj këtë çmim. Dua tu them të gjtihëve se po punoj shumë në studio për të nxjerrë një album debutues këtë vit. Ju dua.”